Collagen a jeho účinky.


My jsme jeden veliký organismus, který spolupracuje s každou buňkou v našem těle. A pokud něco nefunguje hned nám o tom naše tělo dá zprávu. Však si vzpomeňte, jak vám není dobře když onemocníte a když se zamyslíte tak zjistíte, že vám vlastně vaše tělo posílalo zprávy již dva dny předem. A to je právě to. Ve vašem těle totiž panuje naprosto dokonalá souhra. A když vy ji sami nějak ohrozíte například nějakými škodlivými látkami z venku, jste schopni si tuto rovnováhu zničit na trvalo. A to pro vás bude mít nedozírné následky. Například collagen je v našem těle naprosto nezastupitelný a pokud vám začne jeho produkce klesat, což se přirozeně děje, je na čase sáhnout po vhodných doplňcích stravy. A co to vlastně collagen je a k čemu slouží v našem těle? Je to základní stavební jednotka v našem těle a působí jako takzvané lepidlo, kdy je schopné držet klouby a šlachy pohromadě. Pojí buňky v našem celém těle.

cvičení

Dokonce ho najdeme i ve vlastní rohovce oka anebo v našich zubech. Ale s collagenem to není jednoduché. Pokud ho má vaše tělo dostatek vy se budete cítit dobře. A nejen to, vy tak budete i vypadat. Vaše vlasy se stanou silnějšími a krásnějšími, než kdy byly doposud. Vaše nehty se přestanou lámat a pokožka bude jemnější a zářivější. Takhle by to chtěl mít asi každý. Ale po 25 roce života začne jeho tvorba rapidně klesat. A po 40 roce života se kolagen přestane tvořit úplně. A vy pomalu začnete pociťovat proces stárnutí. Protože vaše pokožka se bude ochabovat a vaše vlasy najednou budou řídnout. A to je jenom začátek. A pokud jste dospěli do tohoto stádia tak je vhodné zvážit koupi vhodných doplňků stravy.

žena běží

Na trhu je nepřeberné množství kolagenů. A to od těch přírodních, které jsou vyráběny z hovězích kostí až po ty z mořských řas. A většina z nich je rozpustná ve vodě, takže vlastně ani nepoznáte jejich přítomnost. A jsou i látky, které kolagen v těle ničí a to jsou: konzumace nadměrného množství rafinovaného cukru anebo nadměrné opalování, které dostatečně nechráníte opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem. A také se vůbec nedoporučuje, pokud si chcete v těle kolagen udržet kouřit a pít alkohol. Tyto dva ošklivé zlozvyky, zničí vaše tělo zevnitř a vám navíc vzniknou brzy vrásky a vaše pleť bude mdlá a nebude vůbec vypadat dobře.