Google spouští strategii Smart biddingu pro maximalizaci hodnoty převodů

Nejnovější strategie Smart Bidding v GOogle Ads lineupu, maximalizace hodnoty převodu, je nyní dostupná pro všechny kampaně v GOogle Vyhledávání.
 
Nejprve byla tato strategie oznámena na GOogle Marketing Live (GML) v květnu, maximalizace hodnoty převodu míří na optimalizaci pro co možná největší hodnotu převodu v rámci vašeho rozpočtu.
 
Stejně jako je to s maximalizací převodů, bude se tato strategie snažit utrácet váš rozpočet, takže jej nastavte podle toho. Avšak všiml jsem si, že když kampaň, která utrácí příliš málo ze svého denního rozpočtu, v průměru, Google ukáže možnost snížit váš denní rozpočet na základě vaší skutečné průměrné denní útraty.
 
GOogle také uvádí, že maximalizace hodnoty převodů používá zejména historicka data kampaní a také kontextuální signály vyhledávajícího k určení „optimálního CPC příhozu“ během aukce.
 
Abyste mohli použít či otestovat strategii maximalizace hodnoty převodu, budete muset použít hodnoty specifické pro transakce nebo budete muset nastavit hodnoty převodů pro různé typy převodů, pro které optimalizujete ze stránky Conversion page pod Nástroji. 
 
Pravidla pro hodnoty převodů se ještě objeví.
 
Google nás také poškádlil s pravidly hodnot převodů na svém GML, aby dal inzerentům daleko větší flexibilitu v přidělování hodnoty akcím převodů. Když dojde na dostupnost, pravidla mohou být nastavena na základě charakteristik, jako je lokace, zařízení a obecenstvo.
 
Proč by nás to mělo zajímat.
 
Jak jsme již podotkli v květnu, manuální přihazování je stále dostupné v Google, avšak je z velké části nepodporováno a chybí ji některé možnosti. S proliferací strategií smart bidding, je velice důležité chápat, jak je každá strategie navržena pro své fungování a které cíle, nastavení a metriky se nejlépe hodí k ostatním. Například GOogle poznamenává, že pokud se musíte trochu vrátit a slevit z cílů utrácení, možná byste chtěli nastavit vaše cílené ROAS se strategií, neboť chápání, jak se cílí, může ovlivnit optimalizaci.