Uspořádejte s přáteli výpravu do hor s minibusem Ford Transit

České hory lákají odnepaměti turisty, což také prokazuje vznik Klubu českých turistů na konci devatenáctého století, který se zasloužil o výstavbu mnoha kamenných rozhleden. Naše země má vůči jiným evropským státům obrovskou výhodu – lemují ji příhraniční pohoří a tohoto jevu lze v současné době výhodně využít pro poznávání oblastí, s nimiž jste se dosud seznámili jen okrajově v mapách anebo v prospektech cestovních kanceláří.

auto Ford

Jestliže udržujete přátelský vztah s kamarády, co milují přírodu a rádi se vypravují na výlety, můžete jim navrhnout pronájem vozu Ford Transit Custom minibus 8 + 1 Autopůjčovna Milan pro svéráznou akci – výpravu do hor s cílem objet republiku podél státních hranic. Trasu lze naplánovat poměrně snadno podél většiny zajímavých míst příhraničních pohoří, a to tak, abyste byli každý den na jiném místě. Vychutnáte si tu specifický ráz krajiny a odlišnosti jednotlivých horských celků, což vám může přinést nevšední zážitky.

krása Krkonoš

Začít byste mohli například v Orlických horách, sjednáte si tu ubytování v Deštné, vystoupáte k rozhledně Velká Deštná a odtud se pak přesunete k Broumovské vrchovině, do Adršpachu a následně do Krkonoš. Ubytovat se tu můžete třeba v Rokytnici nad Jizerou a další den pokračovat přes Harrachov do Kořenova a Tanvaldu a Albrechtic v Jizerských horách.

Velkým lákadlem pro dobrodruhy jsou Lužické hory, CHKO Labské pískovce, České středohoří a Krušné hory. Hřeben Krušných hor překlenete podél řeky Ohře až do Slavkovského a Českého lesa, a pak již na něj navazuje Šumava. Nenechte si ujít ani Blanský les s Kletí a Novohradské hory, a pokud vám zbyde čas a energie, výpravu lze zakončit na Českomoravské vrchovině, anebo pokračovat až do Jeseníků a Beskyd.

S minibusem velmi přehledně prozkoumáte většinu hornatých oblastí republiky a rozhodně se tu na své cestě nebudete nudit.